“Billy Summers”, czyli najnowsza książka mistrza grozy

Najnowsza książka Stephena Kinga to zawsze wielkie wydarzenie literackie. Dzieła autora sprzedają się zazwyczaj w rekordowych liczbach egzemplarzy. To, co przyciąga ludzi jego książek to tajemnicza atmosfera i poczucie wiecznego zagrożenia. Czym wyróżni się na tle reszty książek “Billy Summers” (https://www.taniaksiazka.pl/billy-summers-stephen-king-p-1543928.html) i o czym będzie opowiadała jego fabuła?

Tajemnicza historia

Fabuła książki “Billy Summers” opowie o tytułowym bohaterze, który przez całe życie był płatnym zabójcą. W końcu jednak postanowił przejść na emeryturę. Okazuje się, że zostało mu do wykonania ostatnie zadanie. Jest ono dość tajemnicze i zostało zlecone przez anonimową osobę. Billy jako weteran i jeden z najlepszych snajperów w kraju nie boi się jednak żadnych wyzwań i podejmuje się pracy. Okazuje się, że przysporzy mu ona niejednego problemu.

Billy Summers wydaje się postacią niejednoznaczną, która pomimo swojego bohaterstwa wydaje się mieć wiele sekretów. Czytelnik będzie musiał stopniowo je poznawać wraz z rozwojem fabuły. Wiadomo też, że książka często będzie odwoływała się do czasów wojennych bohatera, gdzie dochodziło do bardzo niepokojących wydarzeń.

Niepokojący klimat

Początkowo wydaje się, że Stephen King tym razem postawił na bardziej przyziemną historię. Wraz z kolejnymi rozdziałami może okazać się, że to tylko złudzenie. Co prawda książka wychodzi już 3 sierpnia, ale autor bardzo szczątkowo opisał zarys fabularny. Wydaje się, że szaleństwo bohatera może narastać niczym u Jacka Terrence’a z książki “Lśnienie”. O tym czy tak będzie w rzeczywistości czytelnik będzie musiał przekonać się sam.

Stephen King raczej omijał tematykę wojenną w swoich dziełach, dlatego nowa książka może być dla fanów bardzo odświeżająca. Autor znany jest z rozbudowanych opisów miejsc i kreśleniu w nich niepokojącego klimatu co w przełożeniu na aktualną sytuację w Iraku może dać naprawdę ciekawą mieszankę. Odwoływanie się do rzeczywistych miejsc na mapie wydaje się czymś nowym, jako że autor bazował raczej na fikcyjnym i fantastycznym świecie przedstawionym.